System unikania pozwów pracowników

Aktualnie wiele firm transportowych boryka się nie tylko z brakiem pracowników jak również z problemami związanymi z naliczaniem nadgodzin, dyżurów, wynagrodzeń za pracę w nocy, ekwiwalentów za urlopy… etc.

Konsekwencją tych problemów są pozwy pracowników, którzy w konsekwencji źle prowadzonej dokumentacji kadrowej w tym ewidencji czasu pracy, często wygrywają ze swoimi pracodawcami przed Sądami Pracy. Zaległe należności wobec pracownika w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych wraz z odsetkami i zaległymi składkami ZUS, są często końcem firmy transportowej.

Skąd takie kwoty? Odpowiedź jest prosta. Okres roszczeniowy pracownika wynosi 3 lata gdzie przy intensywnej pracy i problemami z urlopami ilość nadgodzin jest wręcz astronomiczna.

Czy wiesz jak unikać takich niebezpieczeństw? Jeśli chcesz uchronić swoją firmę przed  bankructwem skontaktuj się z nami. Naszym głównym specjalistą w zakresie unikania pozwów pracowniczych  jest Sławomir Zelent – Inspektor ITD od wielu lat zajmujący się zawodowo doradztwem transportowym.

Zapoznaj się z naszą ofertą, skontaktuj się z nami w tej sprawie.
Więcej informacji udziela osobiście Sławomir Zelent pod numerem telefonu : 511 778 107